Slobodné voľby na Slovensku? Ešte neboli!

21. novembra 2019, nino16, Politika

Či sa Vám to páči, alebo nie, neboli.Je to môj názor.  V júni 1990 sa konali akože, aspoň sa tomu tak hovorí, slobodné voľby. V čom boli slobodné v roku 1990 a v čom boli slobodné , každé ďalšie voľby na Slovensku do roku 2016?

V roku 1990 boli voľby orgnizované tak, že každý opávnený volič dostal poštou do schránky volebné lístky, všetkých pollitických strán, ktoré kandidovali do FZ. Keď sa volič rozhodol, komu dá svoj hlas , v deň volieb prišiel do volebnej miestnosti a odvolil. Oprávnený volič musel ísť / to bola povinnosť / za plentu tj miesto , kde upravil svoj hlasovací lístok,/ mohol to urobiť aj doma / a hlasovací lístok potom vložil s obálkou do volebnej urny. Ostatné volebné lístky / obyčajne / nechal doma a mal ich na pamiatku. V tejto časti boli voľby ako každé iné. Bola však veľká skupina voličov, ktorí museli ukázať na určitom mieste a niekomu, že nevolili tých zlých komunistov a volebné lístky tejto politickej strany odovzdal na tom určitom mieste. Prečo to musela urobiť táto skupina ľudí? V čom bola táto skutočnosť demokratická, resp. slobodná voľba?

Prenosné volebné urny sa používajú dodnes. Je to úplne samozrejmé a ak opávnený volič nemôže uskutočniť svoje volebné právo zo zdravotných dôvodov, komisia príde osobne za ním s prenosnou urnou, aby mohol odvoliť. Som presvedčený, že v mnohých prípadoch týmto voličom povedia z komisie , koho majú voliť. Po príchode do volebnej miestnosti sa tieto hlasovacie lístky ponechávajú v prenosnej urne. Tie sa vyberajú až pri ščítavaní hlasov. Tieto hlasovacie lístky by sa mali vkladať okamžite do hlasovaciej urny po príchode do volebnej miestnosti. Nič také sa nerobí.

A ako to robí dnes? Hlasovacie lítky oprávnený volič dostane do rúk po príchode do volebnej miestnosti, odíde na miesto pre úpravu hlasovacích lístkov a upravené hlasovacie lístky vloží do volebnej urny. Ostatné volebné lístky musí / zdôrazňujem musí /odhodiť na určené miesto. Keby tak neurobil, komisia mu prikáže , aby tieto hl. lístky odovzdal. Na tieto hlasovacie lístky si členovia komisie dávajú veľký pozor. Prečo je táto povinnosť vrátiť tieto lístky? Komu na tom záleží? To predsa vie veľa ľudí, hlavne tie olitické strany, ktorým veľmi záleží na volebnom výsledku. Voľby 2019, keď boli voľby prezidenta, dopadli tak , ako dopadli. Veľa sa toho napísalo, že to bol velebný podvod. Prečo sa neprepčítavali hlasovacie lístky tak, ako o tom hovoril napr. pán Harabin. Komu na tom záležalo, aby sa takéto prepčítanie volebných lístkov nauskutočnilo? Už sa o tom nehovorí. Ticho pred búrkou?

Toto sú tie slobodné voľby. Slobodné voľby by boli vtedy, keby výsledky zodpovedali skutočnosti tak, ako volič reálne volil.

Volby v roku 2020 – to bude najväčší volebný podvod, aký na Slovensku ešte nebol !

Ale máme predsa slobodné voľby a môžeme sa slobodne rozhodnúť. Ano , volič  sa môže slobodne rozhodnúť, o ktorej hodine pôjde voliť, upraviť / zakrúžkovať / volebný lístok a tam to pre voliča slobodne končí. O ostatné sa postarajú……., ale to predsa vieme všetci, alebo aspoň všetci.