Referendum 2021

16. júna 2021, nino16, Nezaradené

Celé Slovensko žije veľmi významnou politickou udalosťou, ktorá sa týka nás všetkých – referendum 2021. Aj keď uskutočnenie samotného referenda o predčasných volieb,  prichádza do úvahy v septembri, už teraz sú „tlaky“ na zmarenie tohto referenda, alebo jeho vyhlásenie za neplatné. Kto môže mať, alebo má , tak veľký záujem, aby sa referendum 2021 nekonalo, alebo  bolo vyhlásené za neplatné.

Súčasná vládna koalícia sa referenda veľmi bojí, pretože by sa do parlamentu asi nedostala, alebo , ak sa dostane , vládu nezostaví. Tento stav súčasnej vládnej koalícii vyhovuje a chcú to dokončiť do konca volebného obdobia. Referenda sa bojí aj prezidentka Čaputová. Jedno z jej posledných opatrení proti občanom SR :

Za nadávky na Čaputovú basa 3 roky.

Čaputová sa boji názoru verejnosti, preto zakazuje slobodu slova na internete.

  1. júna Čaputová podpísala novelu Trestného zákona.

Do Trestného zákona má pribudnúť nový trestný čin nebezpečného elektronického obťažovania. Pokrývať má najnebezpečnejšie prípady kybernetickej šikany. Novela bude účinná od 1. júla.

Tri roky odňatia slobody môžu podľa novej legislatívy hroziť tomu, kto cez elektronickú komunikačnú službu či počítačovú sieť alebo systém druhú osobu úmyselne dlhodobo ponižuje, zastrašuje, neoprávnene koná v jej mene alebo spôsobuje iné podobné dlhodobé obťažovanie. Trest môže hroziť v prípade, že páchateľ neoprávnene zverejní alebo sprístupní inej osobe obrazový, zvukový alebo obrazovo-zvukový záznam prejavu osobnej povahy, ktorý získal so súhlasom danej osoby, pričom tento záznam môže ohroziť jej vážnosť alebo jej privodiť inú vážnu ujmu na právach.

Ak trestný čin páchateľ urobí z osobitného motívu alebo ho spácha na chránenej osobe, hroziť mu môže jeden až štyri roky za mrežami. Ak ním spôsobí značnú škodu, alebo s úmyslom získať značný prospech, alebo bol za taký čin v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený, hrozí mu trest dva až šesť rokov za mrežami.

Inými slovami – občan Slovenska nemá právo na názor.

Politické práva . čl. 26 Ústava SR: