Založ si blog

Referendum 2021

Celé Slovensko žije veľmi významnou politickou udalosťou, ktorá sa týka nás všetkých – referendum 2021. Aj keď uskutočnenie samotného referenda o predčasných volieb,  prichádza do úvahy v septembri, už teraz sú „tlaky“ na zmarenie tohto referenda, alebo jeho vyhlásenie za neplatné. Kto môže mať, alebo má , tak veľký záujem, aby sa referendum 2021 nekonalo, alebo  bolo vyhlásené za neplatné.

Súčasná vládna koalícia sa referenda veľmi bojí, pretože by sa do parlamentu asi nedostala, alebo , ak sa dostane , vládu nezostaví. Tento stav súčasnej vládnej koalícii vyhovuje a chcú to dokončiť do konca volebného obdobia. Referenda sa bojí aj prezidentka Čaputová. Jedno z jej posledných opatrení proti občanom SR :

Za nadávky na Čaputovú basa 3 roky.

Čaputová sa boji názoru verejnosti, preto zakazuje slobodu slova na internete.

  1. júna Čaputová podpísala novelu Trestného zákona.

Do Trestného zákona má pribudnúť nový trestný čin nebezpečného elektronického obťažovania. Pokrývať má najnebezpečnejšie prípady kybernetickej šikany. Novela bude účinná od 1. júla.

Tri roky odňatia slobody môžu podľa novej legislatívy hroziť tomu, kto cez elektronickú komunikačnú službu či počítačovú sieť alebo systém druhú osobu úmyselne dlhodobo ponižuje, zastrašuje, neoprávnene koná v jej mene alebo spôsobuje iné podobné dlhodobé obťažovanie. Trest môže hroziť v prípade, že páchateľ neoprávnene zverejní alebo sprístupní inej osobe obrazový, zvukový alebo obrazovo-zvukový záznam prejavu osobnej povahy, ktorý získal so súhlasom danej osoby, pričom tento záznam môže ohroziť jej vážnosť alebo jej privodiť inú vážnu ujmu na právach.

Ak trestný čin páchateľ urobí z osobitného motívu alebo ho spácha na chránenej osobe, hroziť mu môže jeden až štyri roky za mrežami. Ak ním spôsobí značnú škodu, alebo s úmyslom získať značný prospech, alebo bol za taký čin v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený, hrozí mu trest dva až šesť rokov za mrežami.

Inými slovami – občan Slovenska nemá právo na názor.

Politické práva . čl. 26 Ústava SR:

Absolútna nevedomosť hygienických opatrení.

19.05.2021

Určite mnohí z nás, už mali osobnú skúsenosť, keď nás / Vás / niekto upozornil / policajt, sbskar, pracovníci predajní , na nesprávne nasadené rúško, alebo respirátor. Je veľká tragédia, že mnohí ani nevedia, ako to vlastne je s nosením rúšok a respirátorov. A TÍ, ktorí by to mali vedieť, nevedia, alebo to vedia a šikanujú ľudí a zneužívajú svoje [...]

Pandemický zákon – bude ešte horšie , ako bolo.

22.04.2021

Tyrania a teror na Slovensku, naberá novú podobu vo forme pandemického zákona. Ak sa to schváli, čo je veľmi pravdepodobné, bude vlastne pokračovanie núdzového stavu na Slovensku a ktorý sa skončí , až keď skončí volebné obdobie psychopatov vo vládnej koalícii. Táto vládna banda bláznov, sa tak veľmi bojí referenda, tj nových parlamentných volieb, že urobí všetko, [...]

Pán Mgr. Juraj Šeliga, aké právo Ste vlastne študovali?

07.04.2021

Vyberám z Vikipédie: Šeliga vyštudoval právnickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave, kde ďalej pôsobil ako interný doktorand na Katedre ústavného práva a teórie práva.[4] Absolvoval štúdium morálnej a právnej filozofie. Na túto otázku hľadám odpoveď, na základe priloženej fotografie. [...]

Eduar Heger / Igor Matovič /

Obavy z epidémie slabnú. Rovnako aj dôvera vo vládu

03.08.2021 06:00

Pocit ohrozenia koronavírusom je čoraz slabší. Vrcholil začiatkom tohto roka a odvtedy sa Slováci menej a menej obávajú epidémie.

SR Prešov OC koronavírus očkovanie Janssen POX

ONLINE: Koronavírusom sa nakazilo už 60 miliónov Európanov

03.08.2021 06:00

V regióne Európy zomrelo viac ako 1,2 milióna ľudí s COVIDOM-19, pričom koniec pandémie je stále v nedohľadne.

bielorusko vlajka

Zmizol šéf organizácie, ktorá na Ukrajine pomáha bieloruským utečencom

02.08.2021 23:35

Šéf neziskovej organizácie si mal ísť ráno zabehať a už sa nevrátil.

USA, zástava, vlajka, Spojené štáty

USA musí do septembra opustiť 24 ruských diplomatov

02.08.2021 23:05

Všetci ruskí diplomati odídu bez toho, aby za nich našli náhradu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 45
Celková čítanosť: 225661x
Priemerná čítanosť článkov: 5015x

Autor blogu

Kategórie