Založ si blog

Referendum o predčasných voľbách.

Už sa toho napísalo veľmi veľa, opozičné strany argumentujú všetkým možným na adresu súčasnej vlády – aká je neschopná, aké vážne politické prešľapy robia jednotliví členovia vlády na čele s predsedom vlády Hegerom ap.

Referendum, ktoré bolo vypísané a viac ako 600 tisíc občanov Slovenska svojím podpisom vyjadrili vôľu vypísať referendum o predčasných voľbách a prezidentka túto skutočnosť zmietla zo stola tým, že odmietla toto referendum vypísať. A stále nič. Politické strany opakovane zdôrazňujú, že takéto konanie, resp. nevyhlásenie referenda bolo hrubé zneužitie funkcie zo strany prezidentky Čaputovej. Denno – denne máme možnosť počuť a vidieť v TV, ako je nutné, aby boli predčasné voľby a táto vláda Eduarda Hegera definitívne skončila. Všetky opozičné strany aj strany vládnej koalícii vedia veľmi dobre, že táto vláda dobrovoľne neodíde, nikto sa dobrovoľne nevzdá poslaneckého mandátu, pretože chcú dovládnuť a riadne ukončiť volebné obdobie, pretože ich nikto neodvolá. Svoje poslanecké mandáty majú spoľahlivo „zabetónované“ a  opozícia má veľmi málo hlasov na odvolanie tejto vlády.

Existuje veľmi jednoduché riešenie – na predčasné voľby. Ako si vynútiť konanie predčasných volieb? Vzdanie sa poslaneckého mandátu a problém je vyriešený. Keby sa všetci poslanci  opozičných strán vzdali poslaneckého mandátu, Lenže ani jeden poslanec sa svojho poslaneckého mandátu nevzdá, pretože nevie, či by sa vôbec dostal po predčasných voľbách späť do parlamentu a prišiel by o svoj luxusný poslanecký plat. A toto si nedovolí žiaden poslanec takto riskovať.

Na základe súčasnej politickej situácii, sa predčasné voľby konať nebudú, pretože na to nie žiadna politická voľa. A tie hádky a nedorozumenia, medzi poslancami vládnej koalícii, je obyčajné divadlo.

 

Predaj elektrární pod cenu?

12.09.2022

Ne internete som našiel túto informáciu, že Dzurinda predal elektrárne pod cenu. Neviem žiadne bližšie informácie o tomto predaji, ale asi je na tom niečo pravdy, keď sa takáto informácia objavila na internete. Dzurindova doba a jeho bývalá „ MOC „ je už dávno preč, ale asi nie celkom, keď dokázal urobiť takýto kšeft, nevýhodný pre Slovensko. Na Slovensku je [...]

Dnes som našiel na FB.

16.07.2022

Po prečítaní tohoto príspevku, som nadobudol presvedčenie, že táto osoba sa zbláznila a úplne stratila rozum. Ctená pani Pekárová, Adamová, uvedomujete si vôbec, čo ste povedali? Že Ukrajinci potrebujú pomoc, je samozrejmé, ale za takú cenu , ako píšete? Tie byty podľa Vás budú brať občanom Slovenska, alebo sa občan má prihlásiť na úrade a odovzdať svoj byt, [...]

Dôveryhodnosť vlády SR, podľa denníka N ! Zdroj : Na telo s Michalom Kovačičom

27.04.2022

V tomto prieskume by bolo nutné dopísať, kde získal denník N takéto informácie, alebo kto boli TÍ, ktorí sa vyjadrovali a dávali takúto, tzv dôveru členom vlády SR.. Takýto prieskum by bol výstižnejší, keby sa uviedlo – najnedôveryhodnosť členom vlády. Občania Slovenska, vládu SR na čele s Eduardom Hegerom nenávidia a s určitosťou môžem napísať, že [...]

Benjamin Netanjahu

Netanjahu odvolal ministra, ktorý žiadal pozastavenie justičnej reformy

26.03.2023 21:33

Galant v sobotu vyzval na okamžité pozastavenie kontroverznej vládnej reformy súdnictva v Izraeli.

protest prezidentský palác peace no war

Všetci chceme mier, ale vieme, aký?

26.03.2023 19:00

Mierom sa dnes oháňa kadekto, a neraz s nekalými motívmi. Predstavte si teda, že máte moc rozhodnúť o tom, ako by mal vyzerať spravodlivý mier medzi Ukrajinou a Ruskom. Ako by vyzeral?

tula

Rusko tvrdí, že v Kirejevsku explodoval ukrajinský dron naložený trhavinou

26.03.2023 17:22, aktualizované: 22:30

V centre mesta v Tulskej oblasti mohutný výbuch vyhĺbil veľký kráter, zranili sa najmenej traja ľudia.

bielorusko

Budú Putinove taktické jadrové zbrane v bezpečí pred bieloruskými partizánmi?

26.03.2023 16:05

Po ruskej invázii na Ukrajinu začali bieloruskí partizáni vo svojej krajine vykonávať sabotáže.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 292247x
Priemerná čítanosť článkov: 5039x

Autor blogu

Kategórie