Založ si blog

Slobodné voľby na Slovensku? Ešte neboli!

Či sa Vám to páči, alebo nie, neboli.Je to môj názor.  V júni 1990 sa konali akože, aspoň sa tomu tak hovorí, slobodné voľby. V čom boli slobodné v roku 1990 a v čom boli slobodné , každé ďalšie voľby na Slovensku do roku 2016?

V roku 1990 boli voľby orgnizované tak, že každý opávnený volič dostal poštou do schránky volebné lístky, všetkých pollitických strán, ktoré kandidovali do FZ. Keď sa volič rozhodol, komu dá svoj hlas , v deň volieb prišiel do volebnej miestnosti a odvolil. Oprávnený volič musel ísť / to bola povinnosť / za plentu tj miesto , kde upravil svoj hlasovací lístok,/ mohol to urobiť aj doma / a hlasovací lístok potom vložil s obálkou do volebnej urny. Ostatné volebné lístky / obyčajne / nechal doma a mal ich na pamiatku. V tejto časti boli voľby ako každé iné. Bola však veľká skupina voličov, ktorí museli ukázať na určitom mieste a niekomu, že nevolili tých zlých komunistov a volebné lístky tejto politickej strany odovzdal na tom určitom mieste. Prečo to musela urobiť táto skupina ľudí? V čom bola táto skutočnosť demokratická, resp. slobodná voľba?

Prenosné volebné urny sa používajú dodnes. Je to úplne samozrejmé a ak opávnený volič nemôže uskutočniť svoje volebné právo zo zdravotných dôvodov, komisia príde osobne za ním s prenosnou urnou, aby mohol odvoliť. Som presvedčený, že v mnohých prípadoch týmto voličom povedia z komisie , koho majú voliť. Po príchode do volebnej miestnosti sa tieto hlasovacie lístky ponechávajú v prenosnej urne. Tie sa vyberajú až pri ščítavaní hlasov. Tieto hlasovacie lístky by sa mali vkladať okamžite do hlasovaciej urny po príchode do volebnej miestnosti. Nič také sa nerobí.

A ako to robí dnes? Hlasovacie lítky oprávnený volič dostane do rúk po príchode do volebnej miestnosti, odíde na miesto pre úpravu hlasovacích lístkov a upravené hlasovacie lístky vloží do volebnej urny. Ostatné volebné lístky musí / zdôrazňujem musí /odhodiť na určené miesto. Keby tak neurobil, komisia mu prikáže , aby tieto hl. lístky odovzdal. Na tieto hlasovacie lístky si členovia komisie dávajú veľký pozor. Prečo je táto povinnosť vrátiť tieto lístky? Komu na tom záleží? To predsa vie veľa ľudí, hlavne tie olitické strany, ktorým veľmi záleží na volebnom výsledku. Voľby 2019, keď boli voľby prezidenta, dopadli tak , ako dopadli. Veľa sa toho napísalo, že to bol velebný podvod. Prečo sa neprepčítavali hlasovacie lístky tak, ako o tom hovoril napr. pán Harabin. Komu na tom záležalo, aby sa takéto prepčítanie volebných lístkov nauskutočnilo? Už sa o tom nehovorí. Ticho pred búrkou?

Toto sú tie slobodné voľby. Slobodné voľby by boli vtedy, keby výsledky zodpovedali skutočnosti tak, ako volič reálne volil.

Volby v roku 2020 – to bude najväčší volebný podvod, aký na Slovensku ešte nebol !

Ale máme predsa slobodné voľby a môžeme sa slobodne rozhodnúť. Ano , volič  sa môže slobodne rozhodnúť, o ktorej hodine pôjde voliť, upraviť / zakrúžkovať / volebný lístok a tam to pre voliča slobodne končí. O ostatné sa postarajú……., ale to predsa vieme všetci, alebo aspoň všetci.

Zastavme idiotov! Dá sa to?

23.01.2020

Spravodlivosť na Slovensku po Slovensky. Akú cenu, musí občan Slovenska zaplatiť, aby sa napr. dovolal spravodlivosti, aby nebol postihnutý za názor ap? Mnohí lekári a zdravotníci pacientov ignorujú viac »

Občan Michal Šimečka, poslanec Európskeho parlamentu, hanba Slovenska.

20.01.2020

Vaše zvolenie za europoslanca je neskutočný omyl. Vám takýto post europoslanca vôbec nepatrí a je veľkou tragédiou pre Slovensko, že Ste boli zvolený a voliči, ktorí Vás volili, sú asi na viac »

Arogancia a drzosť zubných lekárov , nepozná hranice.

11.12.2019

Každý pacient, ktorý príde k zubárovi na ošetrenie , musí, akože musí, pretože aj nemusí zaplatiť za ošetrenie. Pacient má právo sa dožadovať od lekára, prečo platí toľko, koľko mu viac »

Rakety / Izrael /

Americkú ambasádu v irackom Bagdade zasiahli rakety

26.01.2020 22:30

S odvolaním sa na zdroj z prostredia irackých bezpečnostných síl o tom informovala agentúra AFP.

Auschwitz-Birkenau / holokaust / vyhladzovací tábor / Židia /

Holandský premiér sa ospravedlnil za vojnovú perzekúciu židov

26.01.2020 21:01

Mark Rutte sa takto vyjadril v prejave, ktorý predniesol na spomienkovom podujatí na obete holokaustu v Amsterdame.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Babiš na Hrad? Čo si o tom myslí český premiér?

26.01.2020 20:20

„Chcem Českú republiku posunúť na špičku Európy. Máme jasné výsledky, a preto nám ľudia veria," povedal český premiér v exkluzívnom rozhovore pre Pravdu.

Nemecko, vojak, vojaci, armáda

Viac ako 500 vojakov Bundeswehru podozrievajú z pravicového extrémizmu

26.01.2020 19:43

Zhruba dve desiatky takýchto prípadov sa pritom vyšetrujú i v najelitnejšej jednotke Bundeswehru: v špeciálnom komande KSK (Kommando Spezialkräfte).

nino16

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 63572x
Priemerná čítanosť článkov: 3027x

Autor blogu

Kategórie