Založ si blog

Všeobecná zdravotná poisťovňa vs. lekári!

Chcete vedieť , koľko si lekári vyučtujú  od zdravotnej  poisťovne za ošetrenie každého pacienta? Zaregistrujte sa a zdravotná poisťovňa Vám bude posielať výpis z Vášho účtu za určité obdobie.

Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne , majú možnosť sledovať vo svojom účte na web. stránke VZP – po registrácii/, ktorí lekári / napr. zubní lekári /si píšu, resp. účtujú výkony za ošetrenie ap. Pri požiadavke o výpis z účtu VZP, príde za určité obdobie , komplet výpis výkonov. Je nutné zdôrazniť, že každý zubný lekár , si vypýta za ošetrenie platbu v hotovosti a lekára nezaujíma, či pacient má , alebo nemá dostatočnú hotovosť na úhradu zákroku. Pacient musí zaplatiť!!! Ak pacient nemá dostatok peňazí, lekár Vám dá uhradiť platbu na splátky.

Touto platbou to ale nekončí. Zubný lekár si tento uskutočnený zákrok / v tomto prípade ošetrenie zuba / nechá zaplatiť aj od zdravotnej poisťovne. Ten istý zákrok dostáva zaplatené zubný lekár  2 x!!! Ako? Uvediem moju platbu:

Podĺa výpisu z môjho účtu za výkon,  som zaplatil za V 05 v celkovej sume 8.24 € a za V 41 som zaplatil 24.72 €. Celkovú suma, podľa výpisu, ktorú som zaplatil = 32.96 €.

Podľa cenníka ošetrujúceho lekára/ vyvesený v ambulancii  viď. obr /, ktorý som odfotil, som mal zaplatiť len 32,14 €.

Zvýraznený riadok : 55 € plná platba, 22.86 € platba pacienta v hotovosti a 32.14 € uhrádza poisťovňa.

 

 

 

 

 

Ja som v skutočnosti uhradil v hotovosti celú platbu , tj  55 € !!! A takto to  tento nemenový zubný lekár, robí pravidelne !!!

Poznáte zubného lekára, ktorý si nepýta peniaze v hotovosti za ošetrenie a následne si to vypýta aj od zdravotnej poisťovne? Ja určite nie. Má to zaplatené dva krát. A takto to robia všetci zubní lekári.

Mal by sa ísť pacient sťažovať na takého lekára? Môže, ale musí počítať s problémami pri ďalšom ošetrení.

A ešte jedna zaujimavá platba, ktorá pravidelne chodí na účet všeobecného lekára – tzv. kapitačný paušál. To je , podľa vyjadrenia VZP poplatok, ktorý dostáva všeobecný lekár na svoj účet od VZP za každého pacienta, každý mesiac, ktorý je v jeho obvode!!!

 

Predaj elektrární pod cenu?

12.09.2022

Ne internete som našiel túto informáciu, že Dzurinda predal elektrárne pod cenu. Neviem žiadne bližšie informácie o tomto predaji, ale asi je na tom niečo pravdy, keď sa takáto informácia objavila na internete. Dzurindova doba a jeho bývalá „ MOC „ je už dávno preč, ale asi nie celkom, keď dokázal urobiť takýto kšeft, nevýhodný pre Slovensko. Na Slovensku je [...]

Dnes som našiel na FB.

16.07.2022

Po prečítaní tohoto príspevku, som nadobudol presvedčenie, že táto osoba sa zbláznila a úplne stratila rozum. Ctená pani Pekárová, Adamová, uvedomujete si vôbec, čo ste povedali? Že Ukrajinci potrebujú pomoc, je samozrejmé, ale za takú cenu , ako píšete? Tie byty podľa Vás budú brať občanom Slovenska, alebo sa občan má prihlásiť na úrade a odovzdať svoj byt, [...]

Referendum o predčasných voľbách.

09.06.2022

Už sa toho napísalo veľmi veľa, opozičné strany argumentujú všetkým možným na adresu súčasnej vlády – aká je neschopná, aké vážne politické prešľapy robia jednotliví členovia vlády na čele s predsedom vlády Hegerom ap. Referendum, ktoré bolo vypísané a viac ako 600 tisíc občanov Slovenska svojím podpisom vyjadrili vôľu vypísať referendum o predčasných [...]

india, požiar

Najmenej 20 ľudí prišlo o život pri požiari v herni na západe Indie

25.05.2024 18:22

Úrady tvrdia, že medzi mŕtvymi sú aj deti.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

zelenskyj

Zelenskyj: Prímerie by teraz Putin zneužil. Straty? Na jedného Ukrajinca osem Rusov

25.05.2024 16:55

Putinovi absolútne nezáleží na svojich ľuďoch, civilistoch ani vojakoch, myslí si ukrajinský prezident.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 304961x
Priemerná čítanosť článkov: 5258x

Autor blogu

Kategórie