Založ si blog

Má, alebo mala právo prezidentka SR, odmietnuť referendum o predčasných voľbách?

Referendum  o predčasných voľbách, ktoré organizovala opozičná strana SMER-SD,  to jednoznačne vyjadrili občania SR svojimi podpismi na petičných hárkoch. Aj napriek tomu, že toto referendum podpísalo viac ako 500 tisíc občanov SR a tým jasne vyjadrili, že chcú predčasné voľby, prezidentka tieto výsledky „ zmietla  „ zo stola a toto referendum odmietla vypísať !!! Aký mala dôvod?

Vládna koalícia, sa veľmi bojí referenda, tj výsledku referenda, pretože by sa už do parlamentu určite nedostala a také niečo si predsa nemohla dovoliť.

Táto skutočnosť veľmi trápi terajšiu vládnu koalíciu, čo by sa stalo , alebo nasledovalo, keby sa do parlamentu nedostala. Mnohí sa , v prípade predčasných volieb do parlamentu určite nedostanú / z vládnej koalície aj opozície./ Ale najväčší problém budú mať poslanci za vládnu koalíciu, ktorí sú ale presvedčení, že sa do parlamentu dostanú, aspoň si to mnohí myslia. Budúcnosť poslancov, resp. ich úspešnosť, že budú zvolení do parlamentu SR , bude rozhodovať, ako sa skončí , okrem iného otázka očkovania proti Covidu. Vládna koalícia je nateraz dosť opatrná, aby vyhlásila povinné očkovanie. Aj keď v tomto období . je očkovanie nepovinne/povinné !

Opozícia, hlavne SMER-SD, sa už vyjadrila, že sa poslanci vládnej koalície, budú zodpovedať za ,v mnohých prípadoch páchanie trestnej činnosti. Naozaj sa budú mnohí, terajší poslanci z vládnej koalície zodpovedať za svoje rozhodnutia, ktoré urobili a robia?

A zmarené referendum o predčasných voľbách? To v tejto dobe nikoho / prezidentku ani poslancov vládnej koalície /  nezaujíma a celé referendum upadlo do zabudnutia. A pokiaľ bude pri moci táto vládna garnitúra, žiadne referendum o predčasných voľbách  nebude !!!

 

Predaj elektrární pod cenu?

12.09.2022

Ne internete som našiel túto informáciu, že Dzurinda predal elektrárne pod cenu. Neviem žiadne bližšie informácie o tomto predaji, ale asi je na tom niečo pravdy, keď sa takáto informácia objavila na internete. Dzurindova doba a jeho bývalá „ MOC „ je už dávno preč, ale asi nie celkom, keď dokázal urobiť takýto kšeft, nevýhodný pre Slovensko. Na Slovensku je [...]

Dnes som našiel na FB.

16.07.2022

Po prečítaní tohoto príspevku, som nadobudol presvedčenie, že táto osoba sa zbláznila a úplne stratila rozum. Ctená pani Pekárová, Adamová, uvedomujete si vôbec, čo ste povedali? Že Ukrajinci potrebujú pomoc, je samozrejmé, ale za takú cenu , ako píšete? Tie byty podľa Vás budú brať občanom Slovenska, alebo sa občan má prihlásiť na úrade a odovzdať svoj byt, [...]

Referendum o predčasných voľbách.

09.06.2022

Už sa toho napísalo veľmi veľa, opozičné strany argumentujú všetkým možným na adresu súčasnej vlády – aká je neschopná, aké vážne politické prešľapy robia jednotliví členovia vlády na čele s predsedom vlády Hegerom ap. Referendum, ktoré bolo vypísané a viac ako 600 tisíc občanov Slovenska svojím podpisom vyjadrili vôľu vypísať referendum o predčasných [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? V centre ruskej pozornosti sa ocitla Marjinka

03.06.2023 07:10, aktualizované: 09:57

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 294157x
Priemerná čítanosť článkov: 5072x

Autor blogu

Kategórie